Isı - Ses - Yangın Yalıtımı / EPS (Genleştirilmiş Polistren)

İnşaat sektöründe yalıtım ve dekoratif amaçlı kullanılan Expanded Polystyrene sert köpüğün hammaddesi petroldür.

Polistren taneciklerinin şişirilerek pentan gazının hava ile yer değiştirmesi işlemiyle elde edilen malzemenin %98’i küçük gözenekli hücreler içine hapsedilmiş durgun havadan oluşmaktadır. Pentan gazının hava ile yer değiştirmesi, ürünün performansının sabitlenmesine sebep olur. Böylece kalınlık ve iletkenlik gibi temel değerlerinde hiçbir zaman değişiklik olmaz.

EPS, üstün özellikleri sayesinde, bilinen en iyi, ekonomik ve çevre dostu yalıtım malzemelerinden biridir. Yalıtımda kullanılan ve yüksek performans sağlayan Expanded Polystyrene levhalar, çok hafiftir ve binanın statik ağırlığına etki etmez. Levhaların yoğunluğu arttıkça, yalıtım oranı artar.

Değişik yoğunluklarda üretilen EPS, sahip olduğu avantajlar nedeniyle geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir.
Panelsan Katalog PDF
Karbonlu EPS özel blok üretiminden istenilen ebat ve kalınlıklarda kesilerek elde edilen EPS yalıtım malzemesidir.

Diğer EPS ürünlerinden farkı, içerisinde küçük grafit parçacıkları içermesidir. Rengini içerisindeki grafit reflektörlerinden alır. Grafit, ürünün enerjisini yani sıcağı ve soğuğu daha fazla reflekte ettiğinden diğer EPS yalıtım malzemelerine nazaran ısı yalıtım kabiliyetinin daha iyi olmasını sağlar.
Panelsan Katalog PDF
Mantopan 125 x 100 x 400 cm ebatlarında özel blok üretiminden istenilen ebat ve kalınlıklarda kesilerek elde edilen alternatif EPS yalıtım malzemesidir. Sıcak tel ile ebatlandıktan sonra, kenarlarına biniler açılır, arka ve ön yüzeylerinde açılan kanallarla da ayrıca sıva uygulama kolaylığı sağlar. Özellikle yüzey problemi olan binalarda da binili ve kanallı olmasından dolayı tercih edildiği gibi dıştan yalıtım, içten yalıtım, teras yalıtımı, mertek altı yalıtımı, mertek (çatı kirişi) üstü yalıtımında istenilen yoğunluklarda üretildiği için yoğun olarak tercih edilmektedir.
Panelsan Katalog PDF
Panboard, 60*120*3-4-5 cm ebatlarında, kenarlar binili olarak üretilebilen, yüzeyinde sıva tutucu kanalları bulunan, enjeksiyon ısı yalıtım levhasıdır. Özel tasarımlı Panboard ısı yalıtım levhaları mantolama uygulamalarında büyük avantaj ve uygulama kolaylığı sağlar.
Panelsan Katalog PDF

Dekoratif ürünler soldan sağa; hasır , fasarit , pizza , yonca, çizgi

Panelsan Decopa, ısı yalıtım levha üretimi konusunda faaliyet gösteren Panelsan A.Ş.’nin grup markalarından biri olup, yaşam alanlarımızın teknik ve görsel tamamlandığı, kullanıldığı yerlere değer katan, görselliğinin yanında sayısız dekoratif özelliklere sahip, hayallerdeki çizimleri gerçekle buluşturan, dekoratif iç cephe tamamlayıcı ürünlerin yeni markasıdır.

Panelsan Decopa, tavan kaplama modelleri, EPS enjeksiyon sistemle üretilen ürünler olup, 20-30 kg/m3 yoğunluklar arasında üretim yapılabilmektedir.

Dekoratif plakalar kullanıldığı alanlarda estetik ve şık bir görüntü sağlar haifif ve montajı kolaydır. Su bazlı boya istenilen renkte boyanabilir. Dekorfatif yönüne ek olarak ısı yalıtımına katkı sağlar
Panelsan Katalog PDF

Soldan sağa; arı kovanı , ana arı kutusu , medikal kutu

Panelsan EPS enjeksiyon ürünleri ürün ambalajlarının içirisinde kullanılarak ürünlerin uzun yollarda sevkiyatlarda zarar görmesini engeller.

Panbox meyve sebze kutuları ile ürünlerin tazeliği korunarak, sağlıklı ve güvenli saklanabilmekte Panpalet taşıma paletleri ile de, hijyenik bir ortamda ürünlerin sevkiyatı gerçekleştirilebilmektedir.

Panelsan 90-100 kg/m3 yoğunluklarında ürettiği arı kovanları ile sektörde lider firma konumundadır.

Panelsan her sektörün ihtiyacı olan ürüne özel ambalaj gereksinimi de tailor made üretim yaparak karşılayabilmektedir.

Kullanım Alanları
  • Otomotiv (Yan Sanayi)
  • Medical (Ürün Taşıma)
  • Züccaciye (Ambalajlama)
  • Mobilya (Koruma Ürünleri)
  • Gıda (Sevkiyat ve Sunumu)
  • Dekoratif İnşaat Ürünleri

Panelsan Katalog PDF