TİMAŞ - Cephe Sandviç Panelleri

Cephe sandviç panelleri oldukça hafif ve dayanıklı yapı malzemeleri arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni bileşenlerinin iyi özelliklerini ön plana çıkartabilmesidir. Ankara'da Timaş A.Ş. Ostim'de bulunan merkezinde, birçok farklı katogerideki sandviç cephe panelenin satışını yapmakta ve aynı zamanda uygulama hizmeti vermektedir. Satılan ürünlerin fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sandviç paneller iç ve dış iki levha arasında dolgu malzemesi kullanılarak üretilirler. Dolgu, iç ve dış levhalar panelin kullanılacağı sektöre, yapıya ve şartlara yönelik farklı özelliklere sahip malzemeler kullanılarak üretilirler.

Cephe panelleri farklı yüzey formlarında, gizli ve dıştan vidalı olarak üretilmektedir. Binanın dış yüzeyi üzerine ısı, ses ve su yalıtımı sağlamak, yangın güvenliğini arttırmak için kaplanan paneller aynı zamanda görünüm ve estetik açıdan ön plandadırlar. Ülkemizde yeni inşa edilen birçok sosyal, askeri, ziraii, fabrika, depo, soğuk hava deposu, alışveriş merkezi yapıların cepheleri dıştan ve içten sandiç paneller ile kaplanmaktadır.

Sandviç panellerin, yalıtım dolgu malzemesi ve yüzey/trapez formu mekanik dayanım ve taşıma kapasitesi üzerinde oldukça önemlidir, yapılar üzerinde tercih edilecek olan panellerde bu dikkate alınmalıdır.