TİMAŞ - Isı Yalıtımı

Yapılarda Isı yalıtımı, binanın hem cephesine hem çatısına hem de iç kısmına uygulanabilir. Isı kayıplarını engellemek malzeme ile beraber teknolojinin getirmiş olduğu bir çok farklı teknikler kullanılmaktadır. Enerji maliyetlerinin artmış olduğu günümüzde yalıtım uygulamaları Yalıtım uygulanan binada birçok farklı maksat için tasarruf sağlanması amaçlanmaktadır, böylece hem ısı kaybını azaltmış olursunuz ve binanın bütçesine ekonomik bir katkı sağlanmış olur. Ankara’da Timaş A.Ş. Ostim’de binanız veya yapınız için uygulanacak doğru ısı yalıtım çözümleri ile size hizmetini sunmaktadır.

Isı yalıtımı için ağırlıklı olarak aşağıdaki malzemeler kullanılır;

Cam Yünü, EPS (Genleştirilmiş Polistren), Eps Karbonlu, Eps Mantopan, Panboard, Dekoratif Ürünler, Enjeksiyon Ürünler, Taş Yünü, XPS (Extrude Polistren)

Yalıtım sistemlerinin esas amaçları arasında; bina taşıyıcılarını ve yapı bileşenlerini yangın, su ve nem, küf, hava şartlarına, iç ve dış etkenlere karşı koruması ve yapıya konfor kazandırması için uygulanır.

Bina üzerindeki yaşam koşullarının insan sağlığına etkisiyapının uygun sıcaklığını koruması, sağlam ve uzun ömürlü olması doğru ısı yalıtımı çözümlerinin uygulanmasından geçmektedir.