TİMAŞ - Stratejik Politika

MİSYONUMUZ

Kurulduğumuz günden itibaren koruduğumuz çalışma heyecanımız ve yüksek hizmet standardımız ile kaliteli ve çevre dostu ürünleri müşterilerimize sunmak; bu hizmeti yerine getirirken insana ve çevreye olan saygımızın gereği, “Sürekli İyileştirme” prensibimizden ödün vermeden kendisini yenileyen ve ileriye doğru sürekli gelişen bir firma olmak.

VİZYONUMUZ

Ülke genelinde, aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar arasında hacimsel olarak ilk 5 firma içinde yer alan, saydam bir yönetim ilkesi ile marka değerini yükselten, çevreye,insan sağlığına ve çalışan güvenliğine önem veren, ulusal kaynaklara zarar vermeyecek önlemler alan yatırım yapılabilir bir firma haline gelmek.

POLİTİKALARIMIZ

Müşterilerimiz için;

Talep edilen ürün ve hizmeti, taahhüt edilen miktar ve tutarda, temin süresine uyarak teslim etmek ve müşterilerimizle iyi ilişkilerimizi sürekli kılabilmek adına müşterileri memnuniyetini esas alan, çözüm odaklı bir firma olmak.

Tedarikçilerimiz için;

Hizmet kalitemizin ayrılmaz bir parçası olarak tedarikçilerimizi, zamanında ödemeler ile desteklemek, pazardan edinilen bilgileri ve müşteri taleplerini objektif olarak paylaşarak kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak.

Çalışanlarımız için;

Daha huzurlu bir çalışma ortamını sağlayabilmek için personelimizin bir sistem içinde çalışmalarını sağlayacak her türlü düzenlemeyi oluşturmak; bu amaçla tüm çalışanlarımızın eğitimlerine önem vermek ve kurum kültürü oluşturarak çalışanlarımızı TİMAŞ’ı kendi işyerleri gibi kabul etmesini sağlayacak iyileştirici önlemleri almak.

Çevremiz, Toplumumuz ve Devletimiz için;

Çalışanlarımızın ailelerini de kendi ailemiz olarak kabul edip, kurumsal olarak etkinlikler düzenleyerek toplumda saygın bir yer edinmek ve devlete karşı yükümlülüklerimizi aksatmadan, zamanında gerçekleştirmek.

Ortaklarımız için;

Gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük miras olan "maddi ve manevi değerlerin tamamının" korunabilmesi amacıyla TİMAŞ’ın kurumsal bir yapıya kavuşmasını sağlamak ve kurumsallaşmış bir TİMAŞ’ın daha etkin ve etkili yönetimini sağlayabilmek için ortakların yaşam standartlarından ödün vermeden TİMAŞ’ı profesyonel bir yönetim anlayışı ile yönetmek.