Su ve Nem Yalıtımı / Su ve Nem BariyerleriNem Bariyeri ve Buhar Kesicileri: Günümzde binaların kullanım amacına göre değişik tiplerde ve farklı tasarlanmış çatılar bulunmaktadır.Bu çatıların koruma güvenlik ve enerji tasarrufu için ideal olan çözüm BARRİERE su geçirmez nefes olan örtüleridir. Nem Bariyere nem bariyeri ve buhar kesicilerini kullanım yerleri ve amaçlarına göre farklı gramajlarda üretip proje çözümlerinize sunmaktayız. Gebaude Barriyere ürünleri iki ayrı tiple üretilmektedir.Her iki tipte %100 polipropilen ışıl bağlı ürünler olup son teknoloji ile Avrupa standartlarında üretilmektedir.Kırma çatılarda kiremit altında giydirme cephe ve yalı baskı (siding) uygulamalarında ise ısı yalıtımı ile kaplama yüzeyi arasında nefes alan su yalıtım örtüsü olarak kullanılır.

Binalarda konfor şartlarının sağlanması yapı sektörünün günümüzdeki en önemli hedeflerinden biridir.

Yaşayan mekanlarda oluşan su buharının uzaklaştırılması ve yoğuşma probleminin oluşmasını önlemek konfor şartları için zorunludur. Geleneksel yönetim ile yapılan kırma çatılarda, bu sorun havalandırma detayları ile çözülmeye çalışmaktadır. Oysa bu tür çatılar dış etkilere açık oldukları gibi yoğuşma problemlerini tam olarak çözmekte de yetersizdir. Tyvek® , Nefes Alan Su Yalıtım Örtüleri, kırma çatılarda bu sorunun çözümüdür.

DuPont araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu; Tyvek® Nefes Alan Su Yalıtım Örtüleri yapı sektörünün hizmetine sunulmuş ve performansı kanıtlanmıştır. Tyvek® Nefes Alan Su Yalıtım Örtülerinin kullanımı ile saçaklarda havalandırma detaylarına olan gereksinim ortadan kalkar. %100 HDPE malzemesi ve ısıl bağlı sık örgü yapısı sayesinde dış ortamda bulunan soğuk havanın çatı arasına girmesi engellenir ve konveksiyon(taşınım) yolu ile iletilen ısı kaybı önlenir.

Özellikleri
  • Yüksek mukavemetli %100 HDPE (High Density Polyethylene)
  • Isıl bağlı mikro gözenekli yapı
  • Daimi buhar geçirgen yapı (Sd=0,02m.)
  • Yüksek su yalıtım özelliği (1.5m.s.s.)
  • Yüksek UV ve ısı dayanımı (-73°C/+100°C)
  • Rüzgar bariyeri

Tyvek Katalog PDF